Aranżacja wnętrz w stylu morskim: świeżość i lekkość nadmorskich krajobrazów

Giovanni_cg / Pixabay

Aranżacja wnętrz w stylu morskim: świeżość i lekkość nadmorskich krajobrazów

Marzy Ci się wakacje nad morzem, lecz z różnych powodów nie masz możliwości na nie pojechać? Spraw, aby Twoje domowe wnętrza przypominały świeżość i lekkość nadmorskich krajobrazów, dzięki aranżacji w stylu morskim!

Wprowadzenie stylu morskiego

Styl morski kojarzy się nam z ciepłymi promieniami słońca, błękitem nieba, głębią oceanu i delikatnym powiewem nadmorskiego wiatru. Możemy zatem powiedzieć, że morskie inspiracje są modne przez cały rok, a ich neutralne kolory sprawiają, że można je łatwo wkomponować w dowolny styl wnętrza. Jakie we wzorach, kolorach i motywach warto wprowadzić?

1. Kolory

Kluczowe kolory, jakie powinny pojawić się w wnętrzu urządzonym w stylu morskim to przede wszystkim: biel, granat, turkus, szary czy beż. Kolor błękitu przypomina o morzu, natomiast biel kojarzy nam się z pięknymi, piaszczystymi plażami.

1. Dekoracje

W aranżacji wnętrz w stylu morskim można eksperymentować zarówno z różnymi fakturami, jak i motywami. Niezbędne będą między innymi elementy takie jak: muszle, owoce morza, wodorosty, morskie gwiazdy, ale także kotwice, bądź liny. Dekoracje te powinno się umieścić w strategicznych punktach takich jak parapety, regały, a także na ścianach.

1. Meble

W aranżacji wnętrz w stylu morskim przeważać powinny jasne, drewniane meble, gładkie lub z delikatnymi, geometrycznymi wzorami. Meble te będą idealnie współgrały z błękitnymi i szarymi dodatkami, które będą dodawały przestrzeni w pomieszczeniu.

1. Materiały

Materiały idealnie sprawdzające się w aranżacji wnętrz w stylu morskim to miękka wełna, naturalne bawełny oraz delikatne tkaniny lniane, które dodatkowo pomogą w wykreowaniu przyjaznej, morskiej atmosfery.

1. Akcenty

Ostatnim punktem, na który warto zwrócić uwagę w aranżacji wnętrza w stylu morskim są akcenty, które idealnie pasują do takiego stylu. Akcentami tymi mogą być na przykład drewniane skrzynie, szklane wazony z morskimi kamieniami czy też lustra w ramach z patyną w odcieniach turkusu i błękitu.

Podsumowanie

Dzięki aranżacji wnętrz w stylu morskim, powietrzność i delikatność nadmorskich krajobrazów przeniosą się bezpośrednio na Twoje cztery kąty. Dodając do tego pasujące dodatki takie jak muszle czy kotwice, będzie można poczuć się jakby codziennie urządzaliśmy sobie wakacje na plaży.

Artykuł powstał we współpracy z slimandmore.pl