Taras przyjazny dzieciom

danielkirsch / Pixabay

Wiele z nas marzy o tym, żeby mieć w domu taras. Chcemy mieć miejsce, w którym będziemy mogli usiąść z książką albo przyjąć gości na grilla. Jednak sprawa przestaje być taka prosta, kiedy w domu pojawiają się dzieci. Co zrobić, żeby taras był bezpieczny dla naszych pociech?

Odpowiednie podłoże

Najbezpieczniejsze dla dzieci będą tarasy drewniane. Drewno jest stosunkowo miękkie, a więc dziecko będzie bezpieczne, kiedy się na nie przewróci. W domu, w którym są dzieci nie powinno być miejsca na tarasy z podłogą z betonu. Kiedy maluch upadnie na takie podłoże, zrobi sobie krzywdę, a tego przecież nie chcemy. Tarasy drewniane sprawią, że dzieciaki będą mogły spokojnie bawić się na zewnątrz, a my nie będziemy musieli martwić się o to, że coś im się stanie.

Barierki i balustrady

Szczególnie ważne, kiedy nasz taras znajduje się na podwyższeniu. Jeśli chodzi o tarasy, które znajdują się na piętrze, sprawa jest oczywista, ale wiele osób zapomina, że nawet upadek z niewielkiej wysokości może być bardzo niebezpieczny dla dziecka. Dlatego tak ważne jest to, żeby taras miał odpowiednie ogrodzenie. Najlepiej jeśli będzie ono wykonane z drewna, bo ten materiał jest stosunkowo bezpieczny dla dziecka. Powinniśmy unikać metalowych balustrad.

Meble bezpieczne dla dziecka

Na tarasie stawiamy bardzo dużo różnych mebli, takich jak stoły czy różnego rodzaju siedziska. Kiedy w domu są dzieci, w ich wyborze powinniśmy kierować się głównie ich praktycznością, a nie wyglądem. Bardzo ważne jest to, żeby stoły nie miały żadnych niebezpiecznych rogów. Jeśli już mamy tego rodzaju meble, zawsze możemy kupić specjalny gadżet, którym będziemy mogli je zabezpieczyć. Zakładamy takie urządzenie na róg i dzięki temu dziecku nie stanie się krzywda jeśli w niego uderzy. To bardzo ważne, bo takie rogi potrafią stanowić prawdziwe niebezpieczeństwo dla nieświadomego malucha. Niemniej jednak, najważniejsze tutaj jest to, żebyśmy zawsze mieli nasze pociechy na oku. W ten sposób zawsze będą bezpieczne.