Praktyczne porady dotyczące organizacji garderoby: porządek i efektywność

donterase / Pixabay

Nie organizujesz swojej garderoby od dłuższego czasu i nie wiesz, jak zacząć? Postępuj zgodnie z naszymi praktycznymi wskazówkami i w krótkim czasie uzyskaj efektywność w organizacji swojego ubrania. W tym artykule omówimy kilka prostych sposobów na utrzymanie porządku w swojej garderobie.

  1. Usuń niepotrzebne ubrania

Najpierw musisz zrobić porządek w swojej szafie i pozbyć się rzeczy, których już nie potrzebujesz. Zacznij od segregacji ubrań ze względu na ich stan. Niektóre elementy będą nadawały się do dalszego użytku przez bliskie osoby lub charytatywną organizację. Inne odzież trzeba wyrzucić. W ten sposób stworzysz więcej miejsca w swojej garderobie.

  1. Kup tylko te ubrania, które naprawdę potrzebujesz

Nie kupuj ubrań po to, żeby zapełnić szafę. Zastanów się, co naprawdę brakuje w Twojej garderobie i zacznij od zakupu właśnie tych ubrań. Postaw na jakość, a nie ilość. Dobrze dobrana, uniwersalna garderoba będzie bardziej praktyczna niż zapełniona rzeczami, których nigdy nie założysz.

  1. Stwórz swoją własną metodę organizacji

Nie ma jednoznacznej metody, aby poukładać swoją garderobę. Musisz znaleźć sposób, który działa dla Ciebie. Jedni należą do zwolenników konsolidacji kolorów, a inni lubują się w segregacji ubrań według kategorii – koszule, bluzy, spodnie itp. Wypróbuj kilka sposobów i wybierz najlepszy dla siebie.

  1. Wykorzystaj praktyczne narzędzia

Istnieje wiele praktycznych narzędzi, które mogą ułatwić Ci organizację ubrań. Jednym z nich są wieszaki z dodatkowymi hakami, dzięki którym można zaoszczędzić miejsce, a jednocześnie utrzymać w uporządkowany sposób swoje garderoby. Poszukaj odpowiednich rozwiązań w sklepach, lub stwórz własne.

  1. Utrzymuj porządek

Najważniejszą zasadą, jeśli chodzi o utrzymanie uporządkowanej garderoby, jest dbałość o to, co już udało Ci się osiągnąć. Po każdym wyjściu ułóż ubrania na swoje miejsce, nie zostawiaj na krześle, czy fotelu. Zrób to konsekwentnie i Twoja garderoba będzie zawsze w porządku i przyjazna dla Twojego oka.