Kreatywne pomysły na ozdobne poduszki do sypialni

manbob86 / Pixabay

Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się poduszki ozdobne, które zamiast pełnić tylko funkcję użytkową, stanowią też ważny element dekoracyjny sypialni. Jeśli szukasz inspiracji i chcesz stworzyć wyjątkową aranżację, koniecznie przeczytaj nasz artykuł na temat kreatywnych pomysłów na ozdobne poduszki do sypialni.

 1. Poduszki z oryginalnymi nadrukami
  Coraz częściej w sklepach i w internecie można spotkać poduszki z niestandardowymi nadrukami – od geometrycznych wzorów po abstrakcyjne kompozycje i motywy roślinne. Można też zdecydować się na indywidualny projekt, np. zamówić poduszkę z ulubionym cytatem lub zdjęciem.

 2. Eksperymentowanie z kolorami i fakturami
  Poduszki mogą też stać się doskonałym narzędziem w grze z kolorami i fakturami. Wystarczy dobrze dobrać tkaniny i połączyć je w ciekawe kompozycje – np. jedna poduszka w kwiatowy wzór, druga w kratkę, trzecia w lniany materiał. Można też postawić na kontrasty i zestawić ze sobą poduszki w różnych odcieniach jednego koloru.

 3. Oryginalne kształty
  Poduszki nie muszą mieć tradycyjnego kształtu kwadratu czy prostokąta – można zdecydować się na coś bardziej oryginalnego. Na rynku są już dostępne poduszki w kształcie gwiazdek, serc czy choćby pąków kwiatów. Można też spróbować swoich sił w szyciu i stworzyć własny projekt.

 4. Ozdoby i aplikacje
  Jeśli już mamy poduszkę w jednym kolorze i chcemy ją w prosty sposób udekorować, można zastosować różnego rodzaju aplikacje – np. naszyjnik z cekinów, kolorową koronkę czy haftowane kwiaty. Taką dekorację można zrobić samodzielnie lub kupić już gotową.

 5. Klasyczne połączenia
  Jeśli nie lubimy eksperymentować z barwami i wzorami, warto postawić na klasyczne połączenia. Najprostszą opcją są po prostu poduszki w jednolitych kolorach, które dobrze komponują się ze sobą i pasują do reszty wyposażenia. Dla tych, którzy chcą odważniej, polecamy zestawienie dwóch klasycznych wzorów, np. pasków i kratki czy kwiatowego motywu z groszkami.

Podsumowując, jeśli chcemy stworzyć wyjątkową aranżację sypialni, warto postawić na kreatywne pomysły na ozdobne poduszki. Można ozdobić je oryginalnymi nadrukami, eksperymentować z kolorami i fakturami czy wykorzystać ciekawe kształty. Ważne, aby poduszki pasowały do całości i budowały spójną całość.