Kolorowe dodatki do wnętrza: jak wprowadzić energię i radość

Kiev, Ukraine - October 15, 2018: Loft style bedroom design with green colors

Kolor w wystroju wnętrz to bardzo ważna kwestia. Dodatki na ścianach, meblach czy w dodatkach mogą wpłynąć na nasze samopoczucie i nastrój. Artykuł poniżej dowie, jak wprowadzić do swojego mieszkania energię i radość za pomocą kolorowych dodatków.

Złóż meble w jasnych kolorach
Jasne meble to zdecydowanie jeden z najlepszych sposobów na wprowadzenie energii do wnętrza. Jeśli Twój dom składa się z ciepłych kolorów, takich jak brązy, beże czy odcienie szarości, postaw na jasne dodatki – białe, żółte czy jasnoróżowe sofy, fotele i kanapy. Będą one idealnym uzupełnieniem dla ciemniejszych kolorów i dodadzą pomieszczeniu lekkości i świeżości.

Stwórz kontrasty
Nie bój się łączyć kolorów. Niech kolorowe poduszki, zasłony lub firanki staną w kontraście do kolorystyki ścian i mebli. Gra kolorów to świetny sposób na wprowadzenie energii i radości do mieszkania. Koniecznie użyj różnych intensywności, żeby nie szokować zbyt mocnym kontrastem. Jeśli Twoje wnętrze jest w stonowanych tonacjach, postaw na kolorowe abstrakcyjne obrazy na ścianach. W ten sposób wprowadzisz do domu dynamikę i radość.

Dekoracja stołu
Stół jest często centrum domowej aktywności. Dlatego właśnie powinien on skupiać w sobie kolorową energię. Zastawa stołowa, serwetki czy kwiaty w jaskrawych kolorach nie tylko ożywią stołowe dekoracje, ale również wprowadzą do nich pozytywną aurę.

Poduszki, zasłony i dywany
Specjalistyczne sklepy dekoracyjne oferują różnorodne dodatki w każdym kolorze. Wybór naturalnie zależy od Twoich preferencji, ale nie zapominaj, że intensywnie kolorowe poduszki, zasłony czy dywany mogą nawet zmienić charakter pomieszczenia. Zadbaj o to, żeby kolory dodatków układały się w pewien sposób – mogą oddawać np. urodę wiosny, inspiracje kolorami śródziemnomorza czy skandynawskiej prostoty.

Pomysł na galerię
Jeśli wiesz, że Twoje mieszkanie wymaga nieco więcej kolorytu, jednak nie wiesz, jak go wprowadzić, galeria kolorowych zdjęć lub obrazów na pewno Ci w tym pomoże. Uważaj, żeby nie przesadzić, bo galeria w nieodpowiednich kolorach, ustawiona w miejscu, gdzie robi za główny akcent, może przytłoczyć i zdominować cały pokój. Najlepiej, jeśli będziesz stawiał na kolorowe wariacje jednego tematu – np. podobne samochody w różnych barwach lub wakacyjne widoki, które będą się dobrze komponować z pozostałymi meblami czy dekoracjami.