Styl vintage-boho w aranżacji wnętrz: retro urok w nowoczesnym wydaniu

jeanvdmeulen / Pixabay

Styl Vintage-Boho w Aranżacji Wnętrz: Retro Urok w Nowoczesnym Wydaniu

W ostatnim czasie, styl vintage-boho stał się jednym z najpopularniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Połączenie elementów z przeszłości oraz stylu boho, tworzy unikalny klimat, który wprowadza do naszych domów ciepło i przytulność. W tym artykule omówimy, dlaczego styl vintage-boho jest tak chętnie wykorzystywany w aranżacji wnętrz oraz jakie elementy dobrze sprawdzą się w tym stylu.

1. Czym jest styl vintage-boho?

Styl vintage-boho to połączenie stylu vintage oraz boho. Jak sama nazwa wskazuje, polega na łączeniu mebli i dodatków z przeszłości z elementami luźnego i swobodnego stylu boho. Głównymi cechami tego stylu są: naturalne materiały, pastelowe kolory, rośliny, ręcznie robione przedmioty oraz egzotyczne wzory.

1. Jakie elementy wykorzystać w stylu vintage-boho?

– Meble: styl vintage-boho idealnie łączy w sobie meble z przeszłości z nowoczesnymi elementami. Do vintage’owych mebli warto dodać luźne poduszki, plecione kosze oraz naturalne dodatki jak plastry drewna, kamienie, makramy.
– Kolory: w stylu vintage-boho dominują ciepłe, pastelowe kolory jak beż, brąz, zieleń i niebieski, a także intensywne kolory jak żółty, czerwony i fioletowy.
– Rośliny: dodanie roślin do aranżacji wnętrza jest kluczowe w stylu vintage-boho. Najlepsze będą tu rośliny doniczkowe o dużych liściach takie jak: monstera, skrzydłokwiat, kaktusy lub sukulentki.
– Ręcznie robione przedmioty: dodanie ręcznie robionych elementów do wystroju wnętrza sprawi, że nasze pomieszczenia nabiorą niepowtarzalnego, boho-charakteru. Mogą to być między innymi makramy, poduszki, ręcznie tkane dywaniki, czy bibeloty.
– Wzory: w stylu vintage-boho bardzo ważne są wzory. Najłatwiejszym sposobem na dodanie stylu boho do naszego wnętrza, są egzotyczne wzory i motywy w stylu etnicznym, np. z Afryki, Azji, czy Ameryki Południowej.

1. Słowo kluczowe: kontrasty

Styl vintage-boho to połączenie przeciwieństw. W takim wystroju warto zwrócić uwagę na kontrasty: miękkie, luźne tkaniny z zimnymi elementami metalowymi (np. lampy); dopełniające się kolorystycznie dodatki (np. granatowe poduszki do szarych mebli); egzotyczne tkaniny z nowoczesnymi meblami.

1. Styl vintage-boho – dla kogo?

Styl vintage-boho to bardzo uniwersalny styl. Świetnie sprawdzi się on zarówno w małych, jak i dużych wnętrzach. W końcu w tym stylu liczy się przede wszystkim klimat. To styl dla ludzi, którzy kochają klimaty z przeszłości i nie boją się dołączyć nowoczesnych elementów do swojego wystroju.

1. Podsumowanie

Styl vintage-boho to świetny wybór dla osób, które szukają w swoim wnętrzu czegoś wyjątkowego i niepowtarzalnego. Dzięki połączeniu elementów z przeszłości z stylem boho, nasze mieszkanie nabierze świeżego charakteru. Styl vintage-boho sprawi, że nasze wnętrze nabierze eklektycznego stylu i urokliwego klimatu.

Artykuł powstał we współpracy z www.bater.com.pl