Jakie ma właściwości ekstrakt z zielonej herbaty?

naturalogy / Pixabay

Można powiedzieć, że zielona herbata jest jednym z najczęściej wybieranych napojów na świecie. Ma szereg odmian i smaków, a każdy z nich ma działanie mocno prozdrowotne.

Bazując na właściwościach naparu, stworzono specjalny wyciąg, który dodatkowo pozwala korzystać z herbaty, nawet jeśli akurat nie mamy ochoty na picie jej.

Ekstrakt z zielonej herbaty działanie

Głównym składnikiem aktywnym w ekstracie są katechiny, a w szczególności EGCG. Co to takiego? Jest to związek chemiczny, należący do polifenoli, który w ludzkim organizmie odpowiada między innymi za spalanie tłuszczu. Dzięki temu jest świetnym sprzymierzeńcem w procesie efektywnego odchudzania.

W przypadku spożywania dodatkowo ekstraktu oprócz samego picia herbaty, wprowadzamy odpowiednią ilość tych substancji, które są dość słabo przyswajalne.

Oprócz działania odchudzającego ekstrakt z zielonej herbaty ma udowodnione działanie antyoksydacyjne oraz przeciwdziałające występowaniu wielu chorób – między innymi nowotworów (zwłaszcza skóry), miażdżycy oraz wszelkich odmian demencji. Można więc stwierdzić, że jest to napój długowieczoności.