Aranżacja wnętrz w stylu nowoczesno-rustykalnym: harmonijne połączenie natury i nowoczesności

stux / Pixabay

Współczesne wnętrza coraz częściej łączą w sobie różne style i motywy architektoniczne. Coraz popularniejsze staje się połączenie nowoczesności z elementami stylem rustykalnym. Aranżacja wnętrz w stylu nowoczesno-rustykalnym to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie przytulność i harmonijne połączenie z naturą. W tym artykule odpowiemy na pytanie, jak stworzyć takie wnętrze, by połączyć w nim nowoczesność z urokiem stylistyki rustykalnej.

1. Nowoczesno-rustykalny styl – charakterystyka
Wnętrza utrzymane w nowoczesno-rustykalnym stylu to harmonijne połączenie dwóch odmiennych stylów. Cechą charakterystyczną tego stylu jest duże zainteresowanie naturą oraz chęć stworzenia wnętrza przyjaznego dla mieszkańców. W takim wnętrzu znajdziemy spójne połączenie nowoczesnych dodatków z elementami stylistyki rustykalnej. Zastosowanie materiałów naturalnych, drewna, kamieni czy betonu to kolejna cecha charakterystyczna stylu nowoczesno-rustykalnego.

1. Elementy wystroju wnętrza
Aby stworzyć wnętrze w stylu nowoczesno-rustykalnym, należy wykorzystać odpowiednie akcenty. W aranżacji tego typu wnętrz zwraca się szczególną uwagę na: odpowiedni dobór kolorów ścian oraz mebli, wykorzystanie drewna – zarówno na podłodze, jak i na meblach, wykorzystanie elementów, takich jak: kamienie, metal, beton czy ceramikę, wykorzystanie odpowiedniego oświetlenia, które podkreśli styl i wyróżni poszczególne elementy.

1. Kolorystyka
Kolorystyka wnętrz w stylu nowoczesno-rustykalnym jest delikatna i niezwykle harmonijna. Najczęściej wykorzystuje się kolory ziemi, takie jak: beż, brąz czy szarości, które są łączone z białymi lub jasnymi, pastelowymi kolorami.

Ważne: Staraj się zestawiać kolorystykę ścian z kolorami mebli oraz dodatków i akcentów.

1. Meble i dodatki
W meblach i dodatkach łączy się w stylu nowoczesno-rustykalnym nowoczesność z urokiem rustykalnych elementów. Dominującym materiałem jest drewno – zarówno jasne, jak i ciemne, które bardzo dobrze komponuje się z betonem, ceramiką czy metalowymi elementami. Ważnym elementem w tego typu wnętrzach są dodatki, takie jak: dekoracje z motywami roślinnymi, ramki ozdobne, świece, doniczki, które wprowadzają do mieszkania ciepło i przytulność.

1. Podsumowanie
Styl nowoczesno-rustykalny to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie harmonijne połączenie natury i nowoczesnej technologii. Wnętrza urządzone w tym stylu to miłe dla oka i funkcjonalne przestrzenie, w których harmonijnie współistnieją nowoczesność z urokiem rustykalnych elementów. Jeśli poszukujesz sposobu na stworzenie idealnego wnętrza dla siebie, to styl nowoczesno-rustykalny będzie idealnym rozwiązaniem.

Artykuł powstał we współpracy z www.pro-forma.com.pl