Aranżacja wnętrz w stylu orientalnym: egzotyczne piękno i tajemniczość

Kiev, Ukraine - October 15, 2018: Loft style bedroom design with green colors

Egzotyczne piękno i tajemniczość wnętrz w stylu orientalnym

Wnętrza w stylu orientalnym to wiele więcej niż tylko zestawienie mebli i dodatków w charakterystycznej stylistyce. To między kulturą a sztuką – egzotyczne piękno i tajemniczość, które podbija serce wielu osób. Aranżacja wnętrz w stylu orientalnym to połączenie różnych inspiracji, w tym kultury chińskiej, indyjskiej i japońskiej.

1. Kolorystyka

Kolorystyka to jeden z najważniejszych elementów aranżacji wnętrz w stylu orientalnym. Dominują w niej bogate ciepłe kolory, takie jak czerwień, złoto, bordo, fiolet czy granat. Jednak równie ważne są stonowane odcienie, np. biel, beż, brąz, szarość i czerń. Kolorystyka niczym nie różni się od tajemniczych Upadków, dzięki którym wnętrza nabierają orientalnego charakteru. W aranżacji wnętrz w stylu orientalnym popularne są także motywy roślinne i geometryczne w macie, tapetach, dywanach i okryciach mebli.

1. Meble

Meble w stylu orientalnym to przede wszystkim wykorzystanie drewna – egzotyczny teak, palisander, dąb japoński, wiśniowiec, czy bambusa. Często stosuje się tłoczenia i rzeźbienia, które dodatkowo podkreślają orientalny styl. Wprowadzenie mebli z drewna do wnętrza aranżacji w stylu orientalnym pozwala uzyskać bliski kontakt z naturą oraz ciepłe i przyjazne dla oka, wnętrze.

– Dywaniki orientalne, połyskliwe wazy, czy szklane podstawki, która której przekonują wykorzystanie różnych elementów organicznych.

1. Oświetlenie

Oświetlenie w stylu orientalnym to skomplikowane formy z użyciem postaci zwierząt i roślin lub stylizowane klosze. W aranżacji wnętrz w stylu orientalnym wykorzystuje się żyrandole z czerwonymi osłonami, lampki stołowe, kinkiety, a także „kanopoświece”. Odpowiednio dobrane elementy oświetlenia, które przywołują zjawiska przyrody, jakie mogą ulec skomponowane z naturalnymi barwami i stylizowane rośliny.

1. Tekstylia i dekoracje

Dekorowanie wnętrz w stylu orientalnym to przede wszystkim wykorzystanie bogatego wyboru tkanin, takich jak jedwabie, welury, perskie chusty, japońskie batiki, jak również wełniane i lniane tkaniny. Wszystkie krawiectwo, w którym można współpracować z tkaninami i poduszkami, możliwe do zamieszkania. Podobnie jak elementy ozdobne – wazony, kadzidełka, figurki, książki – także w aranżacji wnętrza szybko nabierają charakterystycznego, orientalnego stylu.

1. Styl orientalny w różnych pomieszczeniach

Aranżacja wnętrz w stylu orientalnym pasuje do różnych pomieszczeń: salonu, sypialni, jadalni i łazienki. W każdym z nich możliwy jest odmienny wybór stylu, zależnie od zainteresowań klienta i jego przewagi. Zdecydowane orientalne meble można połączyć z prostym nowoczesnym wyposażeniem, tworząc nowoczesne bazy powakacyjne, zawsze ciepłe i przyjazne dla gości.

Artykuł powstał we współpracy z staryzgred.pl