Aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim: prostota i naturalność

StockSnap / Pixabay

Aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim
Prostota i naturalność

Styl skandynawski cieszy się obecnie niezwykłą popularnością w aranżacji wnętrz. Charakteryzuje się on prostotą, minimalizmem i naturalnymi materiałami, takimi jak drewno i bawełna. Aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim może przypominać klimat północnych krajobrazów, a jednocześnie stworzyć przytulną atmosferę w pomieszczeniu.

1. Kolorystyka

Styl skandynawski charakteryzuje się przede wszystkim jasnymi kolorami, takimi jak biel, szarość i beż. Mogą one być łączone z dodatkami w kolorze czerwieni, granatu lub czerni. Ważne, by aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim była utrzymana w minimalistycznym stylu, a kolory dodatków były stonowane i subtelne.

1. Meble i dodatki

Wnętrza skandynawskie, to meble z jasnego drewna, proste, z klasycznymi liniami. W takim wnętrzu pojawią się także meble tapicerowane w białej, szarej, beżowej lub granatowej barwie oraz poduszki w jasnych pastelowych kolorach. Często stosuje się również dywan o geometrycznych wzorach, które nadadzą przestrzeni ciepły i przytulny charakter.

1. Oświetlenie

Oświetlenie jest bardzo ważnym elementem aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim. Dominują tu naturalne światło, prostota i minimalizm. Światło dostarczają okna, które najlepiej zostawić nie zasłonięte ciężkimi zasłonami, tylko zastosować lekkie białe lub szare firany lub rolety. Wnętrze możemy również uzupełnić lampą w stylu skandynawskim z metalowymi elementami, co dodatkowo ożywi pomieszczenie.

1. Styl etno

Ostatnio bardzo popularnym elementem aranżacji wnętrz w skandynawskim stylu jest styl etno. W jego ramach możemy zastosować elementy z krajów Dalekiego Wschodu, Afryki czy też skandynawskie wzory, których inspiracją są krajobrazy i przyroda państw skandynawskich.

1. Rośliny

Ostatnim elementem dekoracyjnym w stylu skandynawskim są rośliny. Właśnie kaktusy, fikusy, zielone rośliny, wprowadzą do wnętrza nieco naturalnego piękna. Rośliny nadają wnętrzu ciepła oraz pozytywnych wibracji, a tym samym lepszego samopoczucia domowników.

Zakończenie

Cechą charakterystyczną wnętrz w stylu skandynawskim jest prostota i naturalność. Wnętrza takie są idealnym miejscem do wypoczynku i relaksu. Prostota aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim to nie tylko piękno, ale przede wszystkim funkcjonalność, a takie mieszkanie wpłynie nie tylko na jakość wypoczynku ale także na nasze samopoczucie i pozytywną energią.

Artykuł powstał we współpracy z lekkostrawny.pl