Styl rustykalny w aranżacji wnętrz: ciepło i naturalność

Luxury kitchen in private house modern style. Vertical tile in kitchen interior. 3D render

Styl rustykalny w aranżacji wnętrz: ciepło i naturalność

Styl rustykalny, nawiązujący do wiejskich krajobrazów, robi niemałe wrażenie w aranżacji wnętrz. Cechuje go prostota, naturalność, drewniane elementy oraz ciepłe i stonowane kolory. Nic dziwnego więc, że jest coraz popularniejszy w Polsce i za granicą.

1. Cechy stylu rustykalnego
W aranżacji wnętrz styl rustykalny odzwierciedla prostotę i naturalność. Charakteryzuje go przede wszystkim użycie naturalnych materiałów jak drewno, kamień czy cegła. Istotną cechą są też stonowane i ciepłe kolory, takie jak brązy, beże czy oliwkowe zielenie. W stylu rustykalnym często stosuje się wiejskie motywy, takie jak kwiaty, drzewa i zwierzęta. W kuchni można postawić na ceramikę i elementy ze stali nierdzewnej.

1. Meble i dodatki w stylu rustykalnym
Styl rustykalny charakteryzuje się meblami drewnianymi, rzemieślniczymi i ręcznie wykonanymi. Można postawić na meble tapicerowane w tkaninach w kolorze burgundowym lub granatowym. W aranżacji wnętrz w stylu rustykalnym ważne są dodatki takie jak maski, obrazy prezentujące życie na wsi, a także antyczne narzędzia rolnicze. Warto pomyśleć także o dekoracyjnych figurkach zwierząt i małych drewnianych skrzynkach na biżuterię lub pamiątki.

1. Styl rustykalny w salonie
W salonie warto postawić na jasne drewno i stonowane kolory. Do akcentów możemy wybrać tkaniny w kratkę lub z motywem roślinnym. Na polskie wiejskie krajobrazy nawiązują stylowe obrazy, na przykład inne rodzaje masła. W salonie można też postawić na duże regały do przechowywania książek, a także wiklinowe kosze czy drewniane skrzynki.

1. Styl rustykalny w sypialni
W sypialni warto postawić na jasne drewno, które doda przestrzeni i wprowadzi poczucie spokoju. Można wybrać duże łóżko z drewna, które wypełni całą przestrzeń. Szafa także powinna być wykonana z drewna, a na poduszkach warto postawić na tkaniny w kwiaty lub rośliny. W ramach dekoracji w sypialni można postawić na m.in. drewniane skrzynki z butami czy drewniany fotel czy komodę.

1. Zalety stylu rustykalnego
Jedną z wielu zalet stylu rustykalnego jest naturalność i ciepło takiej aranżacji wnętrz. Drewno i kamień wpływają na to, by nasze mieszkanie było bardziej przytulne i pełne życia. Rustykalny styl wprowadza także spokój i harmonię do domu, co wprowadza nas w mniejszą pochopność i chaos. To styl, który ma finansowy potencjał, co jest bardzo ważne w przypadku produkcji nowych mebli i dodatków.

Artykuł powstał we współpracy z dlazaradnych.pl