Najnowsze trendy w dekoracji wnętrz na rok 2023

Cactus Rhipsalis in a creative hanging coconut shell natural flower pot in a plant store. Shopping for trendy pot flowers and home design concept. Selective focus, copy space

Wnętrzarskie przepowiednie na kolejne lata zawsze wzbudzają ogromne zainteresowanie wśród fanów urządzania mieszkań. Co przyniesie nam rok 2023 w kwestii dekoracji wnętrz? Jakie trendy będą rządzić w nowoczesnych domach i mieszkaniach?

  1. EKOLOGIA I NATURALNE MATERIAŁY

Tematyka ekologiczna i dbałość o środowisko jest co raz bardziej popularna nie tylko na gruncie społecznym, ale również w kwestii wnętrzarskiej. Trend na naturalne materiały i produkty, takie jak drewno, kamień, rattan czy len będzie zdecydowanie dominował w 2023 roku. Meble i akcesoria z recyklingu będą również coraz częściej pojawiać się w naszych domach.

  1. KOLORY INSPIROWANE PRZYRODĄ

Naturalna kolorystyka zielonych lasów, błękitnego nieba lub piaskowych wydm z pewnością pojawi się w nowoczesnych mieszaniach. W roku 2023 królować będą kolory, które kojarzą się z naturą, np. pastelowe odcienie zieleni, beży czy jasnego szarego. Kolory takie jak turkus, fiolet czy granat będą pojawiać się zdecydowanie sporadyczniej.

  1. SZTUCZNA INTELIGENCJA W WNĘTRZACH

Nowoczesne technologie włączające sztuczną inteligencję i automatykę to z pewnością trendy, które wpłyną na wnętrza w 2023 roku. Inteligentne systemy klasyfikacji odpadów, automatyczne okna odpowiadające na zmieniające się warunki atmosferyczne czy strefy dedykowane dla zwierząt domowych to tylko niektóre z nich.

  1. ROŚLINY W WNĘTRZACH

Już od kilku sezonów rośliny w roli dekoratorów biją rekordy popularności. W 2023 roku i kolejnych latach trend ten się utrzyma. Rośliny w mieszkaniach oczyszczają powietrze, pozwalają na relaks, a jednocześnie wprowadzają do wnętrza przyjemny, naturalny klimat. Do modnych gatunków należą: monsterka, filodendron, sukulent czy kaktus.

  1. SPOKOJNE I PROSTE WNĘTRZA

Minimalizacja wnętrz to idealny trend dla osób, które cenią sobie spokój i harmonię w codziennym życiu. W 2023 roku będzie to absolutny must-have w każdym mieszkaniu. Proste formy, stonowana kolorystyka i zredukowane do minimum dodatki to składowe, które charakteryzują taki styl. W aranżacjach pomieszczeń stawiamy na praktyczne rozwiązania i wygodę użytkowania.

W roku 2023 trendy w dziedzinie dekoracji wnętrz nastawione będą na minimalizm, dbałość o środowisko i wprowadzenie natury do domu. Światła, kolory i wyposażenie będą dostosowane do potrzeb użytkownika. Proste rozwiązania i spójne formy elementów wprowadzą harmonię i spokój do naszego codziennego życia.