Wyspy kuchenne – ciekawy pomysł na małą kuchnię w bloku

shadowfirearts / Pixabay

Kuchnie w bloku to pomieszczenia, które bardzo często charakteryzują się małą powierzchnią oraz ograniczoną ustawnością, dzięki czemu wymagają od domowników wiele kreatywności w procesie ich aranżacji. W przypadku małych kuchni, ciekawą opcją może być wyspa kuchenna, czyli budowa kuchni w taki sposób, by maksymalnie wykorzystać drzemiący w niej potencjał. Wyspy kuchenne do niedawna były znane przede wszystkim z amerykańskich filmów, ale od lat z powodzeniem wchodzą również do naszych wnętrz.

W małych mieszkaniach warto postawić na otwartą na salon kuchnię, dzięki czemu całe wnętrze będzie dużo bardziej przestronne. W tych przypadkach idealnie sprawdzają się wyspy kuchenne, które są również umowną granicą między strefą kuchenną oraz wypoczynkową. Wyspy sprawiają, że w zasięgu ręki mamy wszystkie niezbędne przedmioty oraz mogą być naprawdę nowoczesnym i trafionym pomysłem. Charakterystyczne dla wysp kuchennych są wysokie siedziska, czyli popularne hokery, które zastępują w tym wydaniu klasyczne krzesła jadalniane.

Dlaczego postawić na wyspę kuchenną?

Oczywiście wyspa kuchenna to tylko jedna z opcji, jak efektywnie możemy umeblować domową kuchnię. Wyspa pozwala nam na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, ponieważ w niej powinniśmy wykorzystać każdy centymetr. Na wyspie możemy umieścić płytę indukcyjną oraz zlew z kranem, a pod nimi stworzyć przestronne półki oraz szuflady, które ułatwią nam również codzienne gotowanie. W nich mogą znajdować się niezbędne akcesoria kuchenne lub przyprawy, które warto mieć pod ręką. Wyspa kuchenna z powodzeniem może być wykorzystywana również z dwóch stron, dlatego może pełnić również funkcję stołu jadalnianego.

Wyspa, zamiast klasycznej zabudowanej kuchni sprawia, że automatycznie przestrzeń ta jest bardziej doświetlona, a nawet małe mieszkania wydają się bardziej przestronne. Małe kuchnie wymagają wiele kreatywności, jednak nie powinniśmy się załamywać, ponieważ stylowe i funkcjonalne ich wykończenie wciąż jest możliwe. Wyspa kuchenna to tylko jedna z opcji. Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku, jak przygotować i wyposażyć domową kuchnię i jadalnię. Poradnik znajdziecie tutaj https://www.meble.pl/poradnik/kuchnia-i-jadalnia.