Najlepsze rośliny doniczkowe do domu: piękno i oczyszczanie powietrza

jarmoluk / Pixabay

W każdym domu zawsze znajdują się meble, dekoracje i oczywiście rośliny. Ostatnio coraz więcej osób zwraca uwagę na rodzaj roślin, jakie umieszczają w swoim domu. Szukają nie tylko piękna, ale również korzyści zdrowotnych dla swojego organizmu. W tym artykule przedstawię najlepsze rośliny doniczkowe do domu, które dodatkowo oczyszczają powietrze.

1. ALOES – odpowiedni na ból gardła i kaszel

Aloe to roślina o wiele zaletach. Oprócz pięknej korony liści wyróżniającej się fioletowym kolorze, jej sok jest skutecznym środkiem na ból gardła i kaszel. Roślina ta posiada zdolność usuwania z powietrza szkodliwych substancji takich jak benzyna i formaldehyd. Warto umieścić aloes w pomieszczeniach, gdzie korzysta się z materiałów budowlanych i mebli, które emitują te substancje.

1. PAZURSKI KAPUSTNIK – poprawia nasze samopoczucie

Pazurski kapustnik, czyli tłumacząc po ludzku – Skrzydłokwiat, to inna bardzo korzystna roślina. Pokryty czerwonawo-fioletowymi liśćmi, których kształt przypomina latające skrzydła, ta roślina doniczkowa jest idealna dla osób, które chcą poprawić swoje samopoczucie. Pazurski kapustnik wprowadza do powietrza jonizowane cząstki, które pomagają zmniejszyć poziom stresu i zmęczenia.

1. PAPIEROWA ROŚLINA – usuwa toksyny z powietrza

Papierowa roślina, inaczej zwana Spathiphyllum, to roślina doniczkowa, która może usunąć toksyny z powietrza, takie jak benzen, formaldehyd, azotyn etylu i dobre bakterie tworzące pleśnie. Papierowa roślina emituje również jonizowaną wodę, co pozytywnie wpływa na nasz układ oddechowy i naszą skórę.

1. CYKLAMEN – leczy nieprzyjemne objawy chorobowe

Cyklamen to piękna roślina w kolorze różowym lub czerwonym Kwiaty rozwijają się w okresie jesienno-zimowym, co nie tylko dodaje uroku, ale też ma właściwości lecznicze. Cyklamen jest stosowany do łagodzenia objawów migreny, a także do leczenia bólu głowy i bezsenności. Może pomóc zmniejszyć poziom stresu i poprawić nastrój.

1. PALMA KŁOSOWA – zwiększa wilgotność powietrza

Palma kłosowa to roślina doniczkowa, która zwiększa wilgotność powietrza i usuwa zanieczyszczenie powietrza. Palmy kłosowe są dobre dla ciepłych i wilgotnych klimatów, można je umieścić w łazience lub na balkonie. Dzięki tym właściwościom, palma kłosowa może poprawić samopoczucie, zmniejszyć objawy chorób układu oddechowego i pomóc w procesie gojenia.

Podsumowując, wybierając rośliny doniczkowe, warto kierować się nie tylko estetyką, ale również ich korzyściami zdrowotnymi. Aloes, Pazurski kapustnik, Papierowa roślina, Cyklamen i Palma kłosowa to tylko kilka z wielu roślin, które można kupić, aby zwiększyć jakość naszego powietrza i polepszyć nasze zdrowie i samopoczucie.

Artykuł powstał we współpracy z seolodzy.pl