Najlepsze dodatki dekoracyjne do przedpokoju: stwórz wrażenie już przy wejściu

manbob86 / Pixabay

Przedpokój to przestrzeń, która od pierwszego wejrzenia powinna zachwycać. To w końcu pierwsze miejsce, które wita nas w domu i powinno być jak wizytówka. Dlatego warto zadbać o odpowiednie dekoracje, które wprowadzą do niego przytulny i stylowy nastrój. W dzisiejszym artykule przedstawimy najlepsze dodatki dekoracyjne do przedpokoju, które stworzą wrażenie już przy wejściu.

1. HOOKS AND SHELVES

Haki i półki to doskonałe rozwiązania, zwłaszcza jeśli mamy niewielki przedpokój. Pozwolą one na sprytne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Przymocujmy haki na ścianie i zawieśmy na nich kurtki, szaliki oraz torebki. Na półce zaś można pozostawić klucze lub umieścić na niej ozdobne kosze na buty. Używając tych prostych dodatków zyskujemy nie tylko funkcjonalną przestrzeń, ale również elegancką dekorację.

1. MIRRORS

Lustra są niezbędnym elementem każdego przedpokoju. Odbijanie światła i wirtualne powiększenie przestrzeni to tylko niektóre z ich zalet. Dlatego warto wykorzystać ich potencjał w dekorowaniu przedpokoju. Duże lustra dadzą wizualne przyjemne wrażenie i optycznie powiększą przestrzeń, natomiast małe zaś sprawdzą się jako element dekoracyjny. Oprawiony w stylową ramę lusterek dodadzą elegancji i klasy naszemu przedpokojowi.

1. CARPETS AND RUGS

Dywanik lub chodnik to praktyczny dodatek, który jednocześnie będzie pełnił funkcję dekoracyjną. Dobierzmy go w kolorystyce, która będzie kontrastować z kolorami ścian. W ten sposób uzyskamy stylowy i designerski efekt. Miękkość którą dywaniki przynoszą sprawia, że wejście do domu staje się bardziej domowe i przytulne.

1. ARTWORKS

Obrazy i inne dzieła sztuki dodają pomieszczeniu charakteru. Mogą być elementem dekoracyjnym, którego szukamy do naszego przedpokoju, dodając wyjątkowych akcentów stylistycznych. Wystarczy znaleźć idealnie wpasowującą się kolorystycznie grafikę lub malowidło, aby stworzyć wyjątkowy efekt wizualny.

1. BASKETS

Kosze na buty, w których można przechowywać obuwie oraz inne rzeczy to doskonały sposób na ułożenie porządku w przedpokoju. W aranżacji stanowią również interesujący element dekoracyjny. Kosze można połączyć z naturalnymi materiałami, takimi jak wiklina, by wprowadzić do wnętrza przytulny klimat. Można je również postawić w rogu, by nadać pomieszczeniu indywidualnego stylu i wyjątkowego charakteru.

Podsumowanie:

Wnętrze przedpokoju pozwala na różnorodne aranżacje. Dlatego warto zastanowić się jakie dodatki najbardziej odpowiadają naszemu stylowi. Wykorzystanie haczki, półki, lustra, dywaników, obrazów oraz koszy stanie się połączeniem funkcjonalności i estetyki. Dzięki nim przestrzeń nabierze indywidualnego stylu, który będzie wprowadzać nas w dobry nastrój już przy pierwszych krokach do domu.

Artykuł powstał we współpracy z wystraszeni.pl